10.-12.10.2014 -Kamila Mikešová se se svými čtyřnohými kamarády vypravila na třídení výlet na psí spřežení ve Vroutku, kde  také vystupovala v doprovodném programu a zatančila jejich novou sestavu ve třech, která sklidila opravdu hřejivý potlesk a rozveselila publikum což je pro ně ta největší odměna.

 

 

 

5.10.2014- Kamila Mikešová s Bondym a dalšími čechohorskými přáteli vyrazila na karlštejnské cvičiště, kde se konal den českých národních plemen. V programu bylo přestavení jednotlivých národních plemen (československý vlčák, český horský pes, chodský pes, český strakatý pes, český fousek, český teriér, pražský krysařík) a poté představení jednotlivých psů - a to představení psů jako osobnosti, jací jsou, co milují, co je baví, co dokázali... a nakonec i ukázka dovedností. Na závěr akce se vyhlašovali divácké ceny, kde Bondy s tancem obdržel 1.místo jako nejsympatyčtější pes roku 2014 :)

 

 

 

Dne 10.5.2014 odešel náš dobrý kamarád a člen ZKO Olšinky Péťa Kohout.

Péťo, očím ses ztratil - ale v srdcích zůstaneš navždy.

 

 

 

 

 

 

V pondělí 16.6. se na našem cvičišti konaly ukázky pro děti ze základní školy Petrovice. Nejprve bylo dětem představeno vybavení policejního a hasičského vozu a pak jsme přišli na řadu my, respektive naši chlupatí přátelé. Hned na začátku jsme si s dětmi sedli a popovídali o pejscích, jejich vědomosti byli obdivuhodné, dále jsme jim vysvětlili jak se k pejskům chovat a přistupovat, což je velmi důležité (a plno dětí to dnes postrádá. Následovala ukázka poslušnosti a her s našimi chlupáči, za kterou jsme sklidili hřejivý potlesk.
Nakonec děti vyplnili krátký test, který všem dopadl velice zdařile. Bylo to příjemné dopoledne.

 

 

9.-11.5. se Kamila Mikešová se svými psy zúčastnila táboru pořádaného klubem českého horského psa a sibiřského husky, kde předvedli ukázku tance
se psy a  zúčastnili se i dogtrekkingu.

 

 

 

4.5. předvedla naše členka Kamila Mikešová se svými psi ( Bondy, Cauli) ukázku tance se psi na hasičské akci v Sedlčanech.

 

 

 

 

Hrátky se psem :-)

 

 

27.11.2013 se naše členka Kamila Mikešová zůčastnila maturitního plesu Střední zdravotnické školy v Písku, kde předvedla předtančení se svými psy Caulim a Bondym.

 

 

 

 

Dne 14.9. se konala na Rusavě klubová výstava Českých horských psů, kde Bondy ve třídě pracovní obdržel výborný 1, CAC,

 

 

 

CANINE TOUCH

V neděli 5. května na našem cvičáku proběhla výuka Canine Touch. Skupinka deseti žen, která se zúčastnila celého semináře, věnovala jedno odpoledne i pro naše pejsky. Skupinka se učila Canine Touch na našich psech, kteří si to náramně užívali.

Co je to Canine Touch?

Canine Touch je velmi šetrná a neinvazivní technika vyvinutá MVRD. Ivanou Ruddock na základě jejích zkušeností a výsledků, jež dosahovala při použití techniky Equine Touch na koních. Ivana velmi brzy zjistila, že jemné pohyby přes svaly a šlachy napomáhají svalové relaxaci a zlepšují proudění krve a lymfy ve svalech, což má pozitivní vliv jak na motoriku a výkon ošetřovaných zvířat, tak i na jejich chování ( pokud je tedy bolest příčinou změny chování).

Technika Canine Touch je vyvinuta spaciálně pro psy a lze ji bezpečně aplikovat u všech plemen bez omezení věku a zaměření. Jednotlivé pohyby jsou prováděny přes přesně definovaná místa na těle, z nichž některá se shodují s akupunkturními body nebo tzv. Trigger body, tedy body, které mohou být výrazným zdrojem bolesti. Speciální pohyby jsou jemné, takže jim psi brzy navyknou a během ošetření se velmi rychle uvolní.

Canine Touch - napomáhá tělu aktivovat jeho přirozené regenerační a hojivé mechanismy

                    - zlepšuje výkon, pohybové schopnosti a mobilitu kloubu

                    - napomáhá hojení měkkých tkání, a to jak po tréninku, tak i po úrazech

                    - zlepšuje mobilitu kloubu, a je proto výhodná i pro starší psy

Foto zde:

 kkolsinkyfoto.rajce.idnes.cz/Canine_Touch/

 

 

2.3.2013 se opět naše členka Kamila Mikešová zúčastnila závodu Strakonický rumpál, s výsledky Cauli 4. místo a Bondy 7. místo.

 

 

 

Dne 14.12.2012  naše členka Kamila Mikešová předvedla tanec se psy na maturitním plese Střední zemědělské školy v Písku, kde měla velký úspěch.

 

 

 

 

Vážení přátelé,


Vánoce jsou vnímány jako svátky štěstí, pohody, radosti a lásky. Patří k nim dárky, někdy živé, velmi neuváženě a lehkomyslně vybrané. Není v silách nikoho z nás odradit všechny, kdož chtějí podarovat domácího mazlíka jako hračku svému dítěti, pro zmírnění pocitu osamělosti svých rodičů, více či méně jako recesi svému partnerovi. Znovu a znovu opakovat, kolik takových krásných dárečků končí během pár týdnů v útulcích. Pokud by však měl tento billboard před podobným osudem uchránit aspoň pár těch nešťastných mláďat, byli bychom rádi...

 www.home4pets.cz

 

 

Dne 21.10.2012 se naši dva členové Kamila Mikešová se psem Caulim a Filip Kolář se psem Rastym zúčastnili zkoušek ZZO v Písku. Oba účastníci závodu splnili zkoušku na výbornou.

 

 

Dne 16.6. se naše členka Kamila Mikešová úspěšně zúčastnila Malého letního závodu ve Strakonicích. Se svým psem Caulim obsadila v kategorii ZOP 1. místo a v kategorii ZVV1 se se psem Bondym umístila na 8. místě.